Doğa için şeffaf, yapıcı ve samimi davet

Doğa koruma konusunda çalışan sivil toplum kuruluşları olarak uzun yıllardır eksikliğini dile getirdiğimiz ve çıkmasını arzu ettiği Kanun Tasarısı 2003 yılından beri gündemdeydi. 2003 yılındaki süreçte STK’ların ve uzman akademisyenlerin katkı koyduğu Kanun Tasarısı 2010 yılında TBMM’ye bambaşka bir versiyonda sevk edildi. Son olarak Haziran 2012’de TBMM Çevre Komisyonu’nda kabul edilen tasarı halihazırda Genel Kurul gündeminde 10.sırada ve kısa bir süre içerisinde görüşülecek. Bu alanda uzman hiçbir STK ve uzmanın görüşlerini dikkate almadan hazırlanmış olan Kanun Tasarısı’nın bugünkü hali, katılımcılıktan uzak olduğu gibi doğamızı geri dönüşü olmayan bir yıkıma götüren maddelerle dolu.

Türkiye’nin dört bir yanından 113 STK’nın oluşturduğu Tabiat Kanunu İzleme Girişimi olarak, Tasarı hakkındaki endişelerimizi ve taleplerimizi en üst seviyede politikacılara ulaştırmak ve kamuoyunu bilgilendirmek için 13 Mart 2013 tarihinde 09:30’da Ankara Dedeman Otel’de basına açık bir toplantı düzenliyoruz. Tabiat Kanunu İzleme Girişimi olarak somut önerilerimizi paylaşmak için Orman ve Su İşleri Bakanı, Çevre ve Şehircilik Bakanı, TBMM Çevre Komisyonu Başkanı ile Komisyon’daki Parti Grupbaşkanvekilleri’ni müzakere toplantısına davet ediyoruz.

Tabiat Kanunu İzleme Girişimi Basın Toplantısı
Toplantı yeri: Ankara Dedeman Otel
Saat: 09:30
Adres: Akay Caddesi Büklüm Sok. No:1 06660 Ankara
Tel: 0 (312) 416 88 00

Reklamlar
Bu yazı Genel içinde yayınlandı. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

2 Responses to Doğa için şeffaf, yapıcı ve samimi davet

  1. hale kulacaoglu dedi ki:

    Ankara’da değiliz.Acaba İstanbul toplantısı olacak mı? Hale Kulacaoğlu

    • tugbaugur dedi ki:

      Merhaba Hale Hanım, İstanbul’da Şubat ayında bir basın toplantısı düzenlenmişti. İstanbul için yeni bir toplantı planlanmıyor yakın zamanda. Gelişmeleri wordpress sayfamızdan, twitter/tabiatkanunu ve Facebook/TabiatKanunuİzlemeGirisimi’nden takip edebilirsiniz. Sorularınız için; tabiatkanunu@gmail.com. Teşekkürler. TKİG.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s